Eshte e mundur te humbesh 40 kg edhe me nje trashegimi te keqe! E di kete nga vetja! Skip to main content

Eshte e mundur te humbesh 40 kg edhe me nje trashegimi te keqe! E di kete nga vetja!

Polina Gagarina
Kengetarja Polina Gagarina. Para dhe pas humbjes ne peshe.

Polina Gagarina eshte nje nga zerat me te medhenj ne Rusi. Ne nder kengetaret me te mira te Eurovizion. Fituesja e "Star Factory- 2". Disa here fituese e "Song of the Year", fituese e "Mus-TV" ne kategorine "Breakthrough of the year". Se fundmi kengetarja shokoi fansat pasi humbi 40 kg!
Ne nje interviste ekskluzive me revisten tone, kengetarja vendosi te ndante me ne sekretin e saj.

Polina ti tani dukesh rrezellitese! Por, nuk ka qene gjithmone keshtu, apo jol?

Kam trasheguar zerin dhe trupin nga gjyshja. Ajo ishte nje grua e madhe dhe e zhurmshme. Po te shikoni fotot do shihni nje kopje te vertete. Fale zerit tim, ne moshen 16 vjecare arrita te behesha fituese e “Star Factory-2”.
Полина Гагарина
Ne rinine e saj, Polina Gagarina nuk e dinte cdo te thonte te ishe e holle (Foto: arkivi personal)

Polina, po te shikojme fotot e tua ne moshen 15-20 vjecare nuk ke qene si tani.

Nuk kam qene plotesisht e shendoshe aty se 10 kg shtese I kam marre ne moshen 30 vjecare pas lindjes se djalit!
Полина Гагарина
Polina Gagarina para lindjes se djalit (Fot: arkivi personal)

Sigurisht, ti duhet te jesh munduar te humbesh peshe?

Oh, cfare nuk kam provuar? Diete gjaku, pa karbohidrate, te ngren te rralla, mono-diet, poteina dhe lloj lloj cajrash. Kam provuar gjithcka!
E vetmja gje qe nuk kam rovuar ishte tablet Thai. Ka shume njerez qe kane perdorur kete “droge cudi”.

Dhe si ishin rezultatet?

Sic thuhet ne biznes, pa sukses. Me zero rezultat. Sigurisht, ne fillim 4-5 kg u larguan por pastaj u kthyen serish, ndonjehere edhe me shtim te tyre. Dhe kjo ishte shume zhgenjyese sepse ti kufizon veten me ushqim dhe uuren boten rreth teje dhe si shkembim merr asgje...
Keto dieta jane te keqija dhe une nuk u besoj atyre. Nuk e di nese ndodhi per shkak te rritjes time te vazhdueshme ne peshe apo per shkak e nervave te burrit tim te pare por une dhe Peter u ndame. Skandalet ne familje ishin cdo dite.
Полина Гагарина
Me burrin e pare, Peter Kisilev

Po fitness dhe palester?

E di, fitness dhe palestra eshte e mire per femra te shendetshme dhe te lira qe nuk shqetesohen per parate. Cdo gje u paguhet. Une kam koncerte dhe shfaqje te planifikuara ne vazhdim. Kam detyrime ndaj prodhuesve dhe gjoba qe nuk jane te pakta. Kush ka kohe per palester ne kushte te tilla? Thjesht nuk pershtatet me orarin tim te zene!
Полина Гагарина

Nuk je e vetme

Po, miliona femra kane kete rutine. Une doja te humb ne peshe duke permbushur detyrimet si grua, mama dhe profesioniste!

E gjete nje rruge?

Po, e gjeta. Mora ndihme nga burri im I dyte, Dima Iskhakov. Kur po ktheheshim nje dite ne shtepi, ai me dha nje shishe te verdhe dhe me tha, "Merre, dobesohu".

Dhe ishte e mjaftueshme per te humbur 40 kg?!

Thjesht imagjinoje! Perberja qe Dima me dha ishte shume efektive!

Dhe cfare ka ne kete substance? Zbulo sekretin!

Ishte nje spray per te ulur ne peshe Fito Spray, licensen e te cilit e ka kompania e mirenjohur Swiss e quajtur Hofmann LR e cila eshte e specializuar ne metoden e humbjes ne peshe. Ne perberesit natyral (ne Europe jane strikte keto) perfshin: ekstraktet e mangos, manaferra, kafe jeshile* (shiko perberesit).
Por perberesi me I rendesishem per te humbur ne peshe eshte l- carnitine. Perdoret ng atletet dhe eshte perberes qe ndihmon te ulesh ne peshe dhe ta mbash trupin ne forme. Redukton kolesterolin ne gjak dhe rrit metabolizmin.
Полина Гагарина
Me burrin e saj , Dmitry Iskhakov.

Humbe ne te vertete eshe fale ketij sray qe humb ne peshe? Cfare e shkakton nje efekt te tille?

Seriozisht, nuk kam perdorur asgje tjeter pervec ketij spray! (Qesh). Perdorimi I Fito Spray promovon zhvillimin e lengut te stomakut I cili ben qe sistemi I tretjes te punoje me mire. Ka nje stimuli te mire te proceseve metabolike. Trupi kthehet ne nje makine per perpunim te yndyres! Nuk I di te gjitha detajet fiziologjike por me e rendesishmja eshte qe kam filluar te humbas peshe nga kjo. Detajet I gjeni edhe ne faqen e internetit te prodhuesit.
Fito Spray
Fito Spray

Sipas udhezimeve ju duhet te merrni nje shtypje spray pas cdo vakti! Dhe, sigurisht eshte me mire most e hani embelsira gjate nates.
Ju nuk do ta besoni por pas vetem 30 DITEVE pasha ime filloi te bjere. Ndihem shume me mire, ndjenja e urise se shpeshte me eshte larguar dhe rrobat e mia ndjejne qe me jane larguar disa centimetra. Peshoja 5 kg me pak. Nuk mund tu besoja syve nga lumturia! Dhe kjo eshte nga fakti qe tashme kam filluar nje turne per te promovuar CD-ne time te re.
Полина Гагарина
Polina Gagrina

Pra, pesha filloi te largohet pas 3 ditesh?

Po. Nje tjeter 3 kg u zhduk papritmas. Cdo mengjes me dukej qe reflektimi im ne pasqyre po behej me I holle cdo dite.

Ne fund, sa peshe keni humbur?

Mesatarisht, ne jave humba 4-5 kg! Problemet e veshjeve filluan nje muaj me vone. Stilistja ime, per te cilen jam shume mirenjohese, arriti qe ne menyre te shpejte te bente rrobat per madhesine time te re dhe te pershtaste veshjet e mia per koncertet ne kohe. Si rezultat, pas 2 muajsh, kam rene me shume se 40 kg! Dhe kjo ishte humbja me e lehte dhe me e shpejte e peshes ne jeten time!
Полина Гагарина
Polina Gagrina

Do deshironit dicka per lexuesit tane?

Se pari, do jap nje keshille. Fito spray eshte nje ilac per humbje peshe. Nuk eshte thjesht nje perzierje e perberesve te ndryshem. Perberesit jane teresisht bimore. Ruhuni nga imitimet. Blini Fito Spray vetem nga funizues te certifikuar, produkti I se cileve ka kaluar te gjithe kontrollet dhe kerkesat mjeksore. Blini gjithmone ne faqen zyrtare te prodhuesve. Eshte me e sigurte per te blere nje mjet 100% efektiv dhe jo kopje.
Jut e gjithe mund te shpetoni nga pesha e madhe dhe te keni sukses. Me e rendesishmja eshte qe do ndiheni mire kur te shihni veten ne pasqyre. Do kenaqeni me veten. Fituat! Ju uroj nje fat te mire ne humbjen e peshes
Shqiperi, 2016.
«Голос. Дети»: мальчику, упавшему в обморок на сцене, улыбнулась удача“Voice, Children”, djali qe doli ne skene eshte me fat Видео: как Алсу записывала главную песню к фильму «Золушка»Video: si Alsu regjistroi kengen 

Comments