Si mund shfaqje 16 vjet më të rinj pa kirurgji i shtrenjtë Skip to main content

Si mund shfaqje 16 vjet më të rinj pa kirurgji i shtrenjtë

Pershendetje lexuesit e mi te dashur. Une kam deshire t’ju tregoj historine time. Historine se si kerkova bukurine shume large, pas detit dhe ne fund e gjeta ate ne shtepine time.
Me lini te prezantohem. Une quhem Bora Metaliu, jam 47 vjece dhe tani jetoj ne Tirane.

Dhe tani historia ime

Nje mengjesi te bukur une e pashe veten time ne pasqyre dhe trishtova. Pashe rrudha te thella ne balle, rrudha te thella dhe lekure te demtuar, rrethe poshte syve, kjo ishte vjeshta e ftohte dhe e erret, po kerkoja ngrohtesine dhe driten. Ne ato caste mu kujtua historia e nje zonje qe rinoi fytyren e saj ne nje SPA ne Tunezi. Atje shume kozmetologe Franceze punojne me metodat dhe produkte Franceze. Pra ata jane po aq te mire sa kozmetologet ne France, por 2-3 here me te lire. Dhe kjo eshte arsyeja sepse trajtimet SPA ne Tunezi jane shume te perhapura ne te gjithe boten, gjithashtu edhe ne France :-)
„Pra kjo do te thote se une nuk e meritoje te jam e bukur!?“ Ne ate cast une vendosa se duhet te shkoja se s’ben ne Tunezi. Eshte thene se: „ai qe kerkon, do t’i jepet“. Agjencia e pare turistike me ofroi nje udhetim me ulja 50%!! Pas dyte ditesh ndodhesha ne rezortin Hammamet, qe eshte qendra me e SPA ne Bio Azur. Dhe “magjistaret” vendas filluan menjehere te trajtonin fytyren dhe trupin tim. Nuk po thellohem shume tek procedurat dhe trajtimet me alga deti, balte dhe hidromasazh. Pa dale nga tema. Une do t’ju tregoj se si ne te vertete trajtuan fytyren time.
Trajtimi i plote zgjati 12 dite. Ne fillim me fotografuan, ne menyre qe te me tregonin ndryshimet ne fund. Dhe tani nje karrige luksoze kozmetologjike po me priste. Pasi ulesh ne karrige zhytesh ne lumturi. Ne sfond degjoheshe muzika e lehte relaksuese, ne ajer kishte aroma te embla dhe nje zonje masazhonte fytyren time me nje krem me arome te mrekullueshme. Procedura zgjaste 15-20 minuta. Dhe kjo gje vazhdon per 12 dite me rradhe, dhe me vone fotografia tregonte diferencen.
Rrethet poshte syve, rrudhat ne balle dhe mbi buzet u zhduken! Dhe me zhdukjen e tyre dukesha 15 vjet me e re. Isha e shokuar dhe e kenaqur njekohesisht me rezultet. Kozmetologu im, i cili me kalimin e viteve ishte mesuar me reagime te tilla, buzeqeshi lehte. Gjithashtu mbajta mend emrin e maskes se fytyres qe ishte kaq efektive. Ajo quhet – COLLAMASK!
Sigurisht, kur u ktheva perseri ne shtepi shoqet filloin te thonin „Ooo“ dhe „Aaa“ menjehere. Me bombarduan me pyetje! Ne sfond qendronte mamaja ime dhe me hidhte shikime te shqetesuara. Dhe pastaj e kuptova. Nje grua mbetet nje grua gjithe jeten. Dhe pavaresisht se sa vjece eshte ajo do te ndihet e bukur. Por te dergosh nje 71 vjecare ne Tunizi eshte thjesh e parealizueshme. Fillova te kerkoje kete krem neper dyqane, por asnjeri nuk kishte degjuar mbi kete krem...

Por ne fund e zbulova se ku mund ta porosisja kete krem-maske

Kaloi gjysme viti. Dhe papritur, nje cudi! Pashe emrin COLLAMASK ne internet! Lexova artikullin, ishte i njejti krem. Vetem paketimi ndryshoi nga ai qe pashe ne Tunezi. Dhe cmimi ishte shume here me i perballueshem. Ose thjeshte cmimet ne Tunezi ishin shume te tepruara. Pavarsisht dyshimeve qe kisha bera porosine time! Sigurisht une e dija se si duhej te dukej dhe te veproje maska! Ne qofte se kjo do te ishte COLLASMASK i vertete kjo do te ishte nje fitore per mua!
Paketa mberriti pas 5 ditesh. Dhe mami im filloi menjehere perdorimin. Une e dija se si duhej aplikuar. Sigurisht nuk pati muzike, terapi me arome dhe nje karrige luksoze kozmetike. Por COLLAMASK veproi po aq mire edhe pa to. Pas 12 ditesh mamaja ime dukej 15 vjet me e re. Cdo dite morri me shume se nje vit me vete!!
Keto jane rezultatet e mundimeve te mia:
Atehere porosite edhe 6 pako te tjera per mua, mamin dhe shokun tim. Atehere po bej nje permbledhje, nuk kam pare asnje gje qe vepron aq mire mbi lekuren e fytyres. Dhe rezultatet vijne shpejte. Thjeshte e mrekullueshme!
Kjo ishte historia ime. Shpresoj qe eksperienca ime do t’ju ndihmoje. Se ne fund te fundit, pavaresisht nga mosha nje grua duhet te jete e bukur!

COLLAMASK

Ju uroj gjithe te mirat, Bora Metaliu
All comments: 15

Comments,maska per fytyre kunder rrudhave ,krem per fytyre kunder rrudhave ,maska per fytyren kunder rrudha ,mask kunder rrudhave te fytyres ,maske kunder rrudhave ne kushte shtepie ,si ti heqim rrudhat rreth syve ,aloe vera per fytyren ,krem kunder diellit per fytyren ,maska kunder rrudhave te syve ,maska per fytyren me mjalte ,maska per rrudhat poshte syve ,maska per fytyren kunder rrudhave ,si te heqim rrudhat poshte syve ,si te heqim pucrat e fytyres ne kushte shtepie ,maska per fytyre te yndyrshme ,maska per fytyre kunder rrudhave ,maska per fytyren kunder rrudha ,mask kunder rrudhave te fytyres ,maske kunder rrudhave ne kushte shtepie ,krem kunder rrudhave ,si te heqim pucrat e fytyres ne kushte shtepie ,maska per fytyre ,maska per fytyren kunder rrudhave ,si te heqim rrudhat poshte syve ,maska per fytyren ,maska fytyre kunder rrudhave ,si ti heqim rrudhat rreth syve ,maska per floket ,krem kunder diellit per fytyren ,maska kunder rrudhave te syve ,si te kemi nje fytyre te paster ,si te heqim njollat ne fytyre ,maska per fytyren me mjalte ,heqja e rrudhave ne fytyre ,maska kunder rrudhave ,si ti heqim rrudhat e syve ,si te heqim rrudhat e syve ,

Comments